Bio jihočeská farmářská husa cca 4,5 kg

Novinka BIO Doprava České Budějovice + okolí do 10 km nebo osobní vyzvednutí
1 349 Kč / ks 1 173,04 Kč bez DPH 299,78 Kč / 1 kg
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
1.11.2021

Pozor akce!!! Ke každé huse můžete objednávat Svatomartinské víno z vinařství VAJBAR za akční cenu 100,- Kč. 

Vybírat můžete z bílého vína MUŠKÁT MORAVSKÝ a červeného SVATOVAVŘINECKÉHO. Vína budou dostupná od 4.11. 2021.

Bio husy se vyznačují větší váhou. Jsou krmeny v biokvalitě a pasou se volně na pastvinách.

Bio husy z farmy Eko-farma Mladošovice jsou ve váhovém rozmezí přibližně od 3,5 kg do 6 kg. Pokud budete mít konkrétní požadavek na velikost husy, napište to prosím do poznámky u objednávky, případně nás kontaktujte telefonicky nebo osobně na obchodě. Husy se budou vydávat ve dvou várkách (viz níže). Z důvodu, co největší čerstvosti při vašem odběru, nám dejte vědět, kdy si husu vyzvednete.

ZÁLOHA 500 Kč do 30.10. NA OBCHODĚ NEBO ONLINE (Domluva telefonicky 603 248 457)

Husy budou na obchodě dostupné:

  • od 5.11. - první várka 
  • od 9.11. - druhá várka

Dole v popisku si můžete přečíst něco o historii svatomartinské husy a také jak si takovou husičku správně upéct.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení: husa

Skladování: 0 až 4°C

Hmotnost: cca 4,5 kg

Trvanlivost: 10 - 12 dní

Země původu: ČR

Vlastní chov: Ano

Vlastní porážka: Ano

cca odchylka od 4 do 5,5 kg

Výrobce: 
SWONIA, a.s.
Tržiště 372/1
118 00 – Praha 1 – Malá Strana
IČ: 24761184, DIČ: CZ24761184

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

 

Svatomartinská husa 
Víte, kde se vzala tradice svatomartinské husy? A kdo to vůbec byl svatý Martin?

Svatý Martin byl biskupem v Tours ve Francii. Narodil se v dnešním Maďarsku jako římský občan a původně byl voják. A proč se pojí právě husa se sv. Martinem? Před tím než se měl stát biskupem, tak se údajně podle legendy schoval v jedné z pousteven, jenže ho právě husy prozradily svým kejháním, lidé ho našli a jmenovali biskupem. Další legenda praví, že husy rušily svým kejháním bohoslužbu, a tak se staly za trest pečínkou. Ať už je pravda o vzniku tradice jakákoliv, pořádně vypečená husa spolu s dobrým mladým vínem k svátku svatého Martina prostě patří. 


A jak takovou husu správně připravit?

⦁ Vše začíná nákupem. U nás seženete prvotřídní kvalitní bio husu, samozřejmě od prověřeného farmáře. Vždy je dobré znát původ kupovaného masa.

⦁ Husu si den dopředu nasolte a okmínujte, poté ji nechte odpočívat v lednici. Před samotným pečením ji nechte zhruba 2-3 hodiny vyndanou z lednice při pokojové teplotě.

 ⦁ Počítejte s tím, že pečení takové pořádně vypečené husičky bude "chvíli" trvat a to klidně i 12 hodin. Najdete spoustu receptů, ale většina kuchařů preferuje pomalé pečení, někteří dokonce i 15 hodin. 

⦁ Husu vložíte do hlubšího pekáče s víkem, podlijete vodou a necháte péct na nejnižší možnou teplotu. Občas zkontrolujte, dle potřeby podlejte vodou nebo přelejte husu výpekem, maso se nesmí vysušit. Poté odstraníte víko, přidáte teplotu na 180°C a necháte husu zhruba hodinu dopéct, aby se na ní vytvořila pěkně křupavá a zlatavá kůrčička.

⦁ Hotovou pečínku podáváme s červeným nebo bílým zelím a bramborovým či houskovým knedlíkem. K svatomartinské huse doporučujeme kvalitní víno a nebo pivo na zapití.

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Čerstvé
Záruka: 10 dní