Víte, kde se vzala tradice svatomartinské husy? A kdo to vůbec byl svatý Martin?

Svatomartinská husa 


Víte, kde se vzala tradice svatomartinské husy? A kdo to vůbec byl svatý Martin?

Svatý Martin byl biskupem v Tours ve Francii. Narodil se v dnešním Maďarsku jako římský občan a původně byl voják. A proč se pojí právě husa se sv. Martinem? Před tím než se měl stát biskupem, tak se údajně podle legendy schoval v jedné z pousteven, jenže ho právě husy prozradily svým kejháním, lidé ho našli a jmenovali biskupem. Další legenda praví, že husy rušily svým kejháním bohoslužbu, a tak se staly za trest pečínkou. Ať už je pravda o vzniku tradice jakákoliv, pořádně vypečená husa spolu s dobrým mladým vínem k svátku svatého Martina prostě patří. 

A jak takovou husu správně připravit?

⦁ Vše začíná nákupem. U nás seženete prvotřídní kvalitní bio husu, samozřejmě od prověřeného farmáře. Vždy je dobré znát původ kupovaného masa.

⦁ Husu si den dopředu nasolte a okmínujte, poté ji nechte odpočívat v lednici. Před samotným pečením ji nechte zhruba 2-3 hodiny vyndanou z lednice při pokojové teplotě.

 ⦁ Počítejte s tím, že pečení takové pořádně vypečené husičky bude "chvíli" trvat a to klidně i 12 hodin. Najdete spoustu receptů, ale většina kuchařů preferuje pomalé pečení, někteří dokonce i 15 hodin. 

⦁ Husu vložíte do hlubšího pekáče s víkem, podlijete vodou a necháte péct na nejnižší možnou teplotu. Občas zkontrolujte, dle potřeby podlejte vodou nebo přelejte husu výpekem, maso se nesmí vysušit. Poté odstraníte víko, přidáte teplotu na 180°C a necháte husu zhruba hodinu dopéct, aby se na ní vytvořila pěkně křupavá a zlatavá kůrčička.

⦁ Hotovou pečínku podáváme s červeným nebo bílým zelím a bramborovým či houskovým knedlíkem. K svatomartinské huse doporučujeme kvalitní víno a nebo pivo na zapití.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení